Etin En İyisi Çiftliği

Hikayemiz Kars’ta başlıyor, Kars Dağları’nın meralarında zengin otlarla beslenen canlarımız, kış gelmeden Kocaeli’nde yer alan ve 40 yılı aşkın süredir Budak ailesine ait olan çiftliğimize geliyor. Çiftliğimize “hayal edilen mutlu çiftlik yaşamı” her alanda kendini gösteriyor. Bomboş bir araziyken alıp, kendi ellerimizle sabırla ve emekle büyüttüğümüz çiftliğimizde; yüzlerce çam ağacı, ceviz ağaçları, meyve ağaçları, tarım alanları ve mutlulukla yaşayan hayvanlarımız yer alıyor. Burada doğal olsun az ve öz olsun diyen, teknolojinin nimetlerinden faydalanırken geleneksellikten vazgeçmeyen, endüstriyel gelişmenin kötü yüzüne asla teslim olmamış bir yapı canlılığını koruyor.

Kendi kendine yeten, doğaya saygıyı ve doğanın verdiği hediyeleri paylaşmayı misyon edinen yapımız, çiftliğimizin temel değerini oluşturuyor.

Etin En İyisi Çiftliği Hayvanların Beslenmesi

Hayvanlarımızın Beslenmesi

Hayvanlarımızın nasıl beslendiği, konfor alanları, çiftliğimizdeki mutlu yaşamları bizim olmazsa olmazımızdır. Biz hayvanlarımıza gözümüz gibi bakar, kendi çiftliklerimizde özenle ve konforla yetiştirir, ne yediklerini nasıl beslendiklerini önemseriz. Hayvanlarımızın beslenmesini, sizlerle ayrıntılı olarak paylaşmak isteriz. Çünkü onlar iyiyse, siz de biz de iyiyiz.

Bizim çiftliklerimizde hayvanlarımız, Kars’ta bulunan arazilerimiz ve köy dağlarından topladığımız doğal dağ otları, yonca otları yine kendi arazilerimizde yetiştirmiş olduğumuz Reygrass otu ve korungalar ile beslenmektedir. Bu otlar yüksek protein değeriyle hayvanlarımızın vücut gelişimleri ve sağlıklı büyümeleri üzerinde oldukça etkilidir.

Etin En İyisi Çiftliği

Protein hayvan vücudunun gelişimini sağlarken, kaliteli ve aromatik otlarımız da Etin En İyisi çiftliklerinin lezzet sırrının en temel yapı taşını oluşturmaktadır. Biz, hayvanlarımızın günlük protein ihtiyacının karşılanması için doğal otlar ve doğal pamuk çekirdeklerini, özel büyük kazanlarda haşlayarak elde ederiz. Enerji ihtiyaçlarını ise arpa, mısır gibi mineral ve vitamin değeri yüksek gıdalar ile sağlarız. Ayrıca dönemsel olarak doğada var olan tüm tahılları, sebze ve meyveleri silaj yapar, elde ettiğimiz zengin içerikli silajlarımızla hayvanlarımızın besin ihtiyaçlarını en sağlıklı şekilde karşılarız.

Açık Besi Sistemimiz ile de onları özgür kılar, gönüllerince gezerek otlamalarını sağlarız. Yemek sonrası masaj ve güneşlenme alanları gibi ayrıcalıklarla onlara gözümüz gibi bakarız.

Etin En İyisi Çiftliği

Etin En İyisi çiftliklerinde hiçbir zaman katkılı endüstriyel fabrika yemleri, GDO lu yemler, hormon ve antibiyotik kullanılmaz. Doğallıktan asla taviz verilmez. 

Endüstriyel yemlerin içinde yüksek oranda bulunan üre ve ürik asitler, hayvanları daimî olarak susatıp, su içirip, tekrar yedirmek üzerine bir döngüye sokar ve içindeki diğer katkı maddeleri ile birlikte kısa sürede kilo almasını sağlar. Ve bu sistem bir süre sonra hayvanın iç organlarına özellikle de ciğerlerine zarar verir ve yaşam süresini kısaltır. Bu nedenle hızlı ve kısa süreli endüstriyel besiler hayvanların etlerinin, besin değeri düşük, aromasız ve hep aynı tada sahip etler olmasına sebep olur.

Bizim yetiştirdiğimiz gibi özgürce otlayarak, doğal beslenerek yetiştirilen hayvanların etleriyse; yüksek protein değerine sahiptir, vitamin ve mineral açısından zengindir, yoğun aromalıdır, muhteşem renk ve eşsiz bir lezzete sahiptir.

Temiz Tarım

Az olsun öz olsun ama mutlaka doğal olsun, sağlıklı ve besleyici olsun… Meyveyi, sebzeyi eline alınca önce kokusu gelsin buram buram, sağlık ve tazelik getirsin sofralara… Çünkü en iyisi budur, en iyisi en doğalıdır.

Biz sebze meyvelerimizi temiz tarım ilkeleri ile ilaçsız ve sentetik gübre olmadan yetiştiriyoruz. Gübre olarak sadece kendi hayvanlarımızın gübresini kullanıyoruz. Güneşle ve doğallıkla büyüyen doğa dostu ürünler yetişiyoruz.

Tarımda kullanılan pestisitlerin insan sağlığına ve doğaya olan zararının bilincindeyiz. Bu yüzden yalnızca Atalık tohumlarla çevre dostu üretim yapıyoruz.

Sağlıklı beslenme farkındalığımızla, bu toprakların bizim geleceğimiz olduğunun bilincinde, köklerimize ve topraklarımıza sahip çıkarak üretmeye ve doğanın hediyelerini paylaşmaya devam ediyoruz.

Beeves Kasap Etin En İyisi Çiftliği hayvanların Beslenmesi
Beeves Kasap Etin En İyisi Çiftliği hayvanların Beslenmesi
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Etin En İyisi, en iyi alışveriş deneyimini sunabilmek için yasal düzenlemeye uygun çerezler kullanmaktadır.