TR
EN
‭+90 0537 057 80 90
Haftaiçi 09:00-18:30
0

Toplam:0.00

Sepetim Alışverişe Devam

Bebeklere Özel Etler


Sağlıkla Büyüyen Bebeklerimiz İçin Sağlıklı Etlerimizi Nasıl Hazırlıyoruz? 

Bebeklerimizin sağlıklı fiziksel ve zihinsel gelişimleri için protein ve demir iki önemli ihtiyaçtır. Bu doğrultuda kırmızı et en iyi demir kaynağıdır . Yüksek protein ve çinko içerir. Doktorunuza danışarak yedinci aydan itibaren bebeğinizin sebze pürelerine yağsız kuzu kıyması ekleyebilirsiniz. Kuzu eti dana etine kıyasla bebeklerin sindirimine daha uygun ve alerjen riski daha az olduğu için kuzu eti ile başlanması daha uygundur. Kuzu etlerimiz  suni ve gdo'lu yem tüketmeyen, antibiyotik almayan, doğada serbest gezen ve sadece otla beslenen Kıvırcık Kuzularından elde edilir.

Etle yeni tanışan miniklerimizin en yüksek oranda protein almaları, kolayca çiğneyip rahat sindirebilmeleri için tüm ürünlerimizi kuzunun en yumuşak yerinden sinirlerini ve yağını çok büyük özenle ve işçilikle temizleyerek hazırlıyoruz. Bilenen yada bilinmeyen alerji durumuna karşı dana etine temas ettirmiyoruz. Sadece kuzu eti için ayrı tezgah, ayrı bıçak ve ayrı kıyma makinası kullanıyoruz. Kıymaları siparişin gönderileceği gün taze çekiyoruz.  Annelerimize kullanım ve saklama kolaylığı için 50 gramlık porsiyonlara bölerek paketliyoruz.

Etlerimizi buzlukta muhafaza ederek 3 aya kadar kullanabilirsiniz. Çapraz bulaşmayı engellemek için etleri çözdürürken buzdolabınızın en alt rafında bir  tabak içerisinde çözdürebilirsiniz.Bir diğer önemli noktada, çiğ et kesinlikle yıkanmamalıdır. Eti yıkamak üzerinde hızlı bir şekilde mikroorganizma üremesine neden olur.

 

WHATSAPP DESTEK HATTI